Eğer hasta olmak istemiyorsan – Dr. Drauzio Varella


1

‘Eğer hasta olmak istemiyorsan, duygularını anlat!

Saklanan, baskılanan heyecanlar ve duygular gastrit, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar. Duyguların bastırılması zamanla kansere dönüşür. Öyleyse sırlarımızı, hatalarımızı birileriyle paylaşmalıyız. Diyalog, konuşma, kelime çok güçlü birer ilaç ve mükemmel birer terapidir’. ( Kimseye anlatamıyorsan da yaz. Yazmak en kolay terapidir bence)

‘Eğer hasta olmak istemiyorsan, karar vermelisin!

Kararsız kişi güvensiz, endişe ve ıstırap içinde olur. Kararsızlık sorunları, endişeleri ve çatışmaları çoğaltır. İnsanlık tarihi kararlardan oluşur.

Karar vermek diğerlerinin kazanması için vazgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir. Kararsız kişiler mide rahatsızlığı, sinir hastalıkları ve cilt sorunları kurbanıdır.

Eğer hasta olmak istemiyorsan, olduğundan farklı yaşama!

Gerçeği saklayan, rol yapan, her zaman mutlu olduğu görüntüsü veren, mükemmel görünmek isteyen kişi tonlarca ağırlığı biriktirmektedir. Ayağı kilden bronz bir heykel gibidir.

Sağlık için aldatıcı görünerek yaşamak kadar kötü bir şey yoktur. Kaderleri ilaç, hastane ve acıdır.

Eğer hasta olmak istemiyorsan kabullen!

Reddecilik ve kendine saygı eksikliği, kendimizi kendimize yabancılaştırır. Kendimizle barışık olmak sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olurlar. Eleştirileri kabullen. Bu bilgelik, akıllılık ve terapidir.

Eğer hasta olmak istemiyorsan, çözümler bul!

Olumsuz kişiler çözüm bulmazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği tercih ederler. Karanlığı kovmak için kibrit yakmalı.

Arı ufacıktır ama var olan en tatlı şeylerden birini üretir. Biz ne düşünürsek oyuz. Olumsuz düşünce hastalığa dönüşen negatif enerji üretir.

Eğer hasta olmak istemiyorsan güven!

Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz. Açık değildir. Derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez. Gerçek arkadaşlıkların nasıl kurulabileceğini bilemez. Güven olmadan bir ilişki olmaz. Güvensizlik sendeki inancın azlığıdır.

Eğer hasta olmak istemiyorsan, hayatı üzgün yaşama!

Mutlu kişi yaşadığı çevresini geliştirir. Mutluluk sağlık ve terapidir!’

Ruh ve beden ilişkisini çok güzel özetleyen bu sözleri yorumlamadan paylaşmayı tercih ediyorum. Okuyup düşünmek isteyen herkes kendine uygun sonuçlar çıkarabilir 🙂


Like it? Share with your friends!

1
Meliha Doğu

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir