Sokak kedisi Bob


0

Bazen mucizeler bir kedinin hayatınıza girmesiyle başlar…

”Sokak kedisi Bob”la bir sene önce veteriner kliniğinde tanışmıştım 🙂

Benim de hayatımı misafir olan prensesimin tedavisi için sıramı beklerken, on -on beş sayfa kadar okumuştum kitaptan.

O kitabı alıp, sonuna kadar okumak nasip olmadı. Ama bir kaç gün önce internette dolaşırken, film karşıma çıkınca, her şeyi bırakıp seyrettim. İyi ki de seyrettim. İlaç gibi geldi.

Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak, bundan daha güzel bir fil yapılamaz.

Bence kedi seven de, sevmeyen de bu filmi seyretmeli 🙂

İnsanın içini ısıtan, hayvanları ve insanları bir başka sevdiren ve bağlayan bir hikaye.

Hayatın kıyısında, adeta ölümle yaşam arasında çırpınan James, eroin bağımlılığından kurtulmak için tek başına mücadele ediyor.

Annesiyle babasının boşanmasıyla başlayan ruhsal çöküş onu yavaş yavaş ölüme doğru sürüklerken, sarılabildiği tek şey gitarı ve müzik tutkusu.

Sokaklarda şarkı söyleyerek karnını doyurmaya ve hayatta kalmaya çalışıyor. Aşırı dozdan ölmek istemediği için her şeyle, kendisiyle bile savaşıyor.

Yardıma fazlasıyla ihtiyacı olduğu bir günde, yaralı bir kedi onun evine sığınıyor. Bir geceliğine kabul edilen bu misafir daha sonra James’in hayatının merkezine zorla yerleşiyor 🙂

Yaramaz, meraklı, ama fazlasıyla akıllı olan sokak kedisi Bob, Jamesin hayatını hem cehenneme çeviriyor, hem de mucizevi değişikliklere sebep oluyor.

Her zaman, her yerde ve her şeyi birlikte yapmaya başlıyorlar. James gitar çalıp, şarkı söylerken, Bob omuzlarında oturarak sevimli halleriyle sokaktaki insanların sempatisini ve sevgisini kazanıyor.

Çekilen fotoğraflar, günden güne Bobun  artan hayranları tarafından çekilip, Youtube’da paylaşılan videolar ikisinin de hayatını kurtarıyor.

James eroin bağımlılığından kurtuluyor ve bu kurtuluşun hikayesini kaleme alarak, yazar olma yolunda hızla ilerlemeye başlıyor.

Mucizevi bir dostluğun, mucizevi bir sevginin doğurduğu eşi olmayan mutluluklar 🙂

Yazımın başında da dediğim gibi, kedi seven de sevmeyen de bu filmi mutlaka seyretmeli.

Sokak kedisi Bob’un herkese öğreteceği bir şey var çünkü 🙂 🙂 🙂


Like it? Share with your friends!

0
Meliha Doğu

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir